O nas

16 lat pracy dla Kalisza. Energia poparta doświadczeniem

Energia poparta doświadczeniem – tym hasłem kierowaliśmy się podczas wyborów samorządowych w 2018 roku. Hasło okazało się prawdziwe i skuteczne. Krystian Kinastowski, nasz kandydat na prezydenta Kalisza wygrał pierwszą turę wyborów, zwycięstwo potwierdził ogromną przewagą nad swoim kontrkandydatem w II turze. Krystian Kinastowski otrzymał ogromny mandat społeczny. W wyborach reprezentował kaliszan, bez układów politycznych i partyjnych struktur. Podobnie jak i radni komitetu połączonych stowarzyszeń: Wszystko dla Kalisza i Samorządny Kalisz.  W Radzie Miasta mamy 5 mandatów, tworzymy stabilny filar rozwoju miasta, jesteśmy bezpartyjnym spoiwem łączącym w zgodzie partyjne kluby radnych, tworząc Porozumienie Kaliskie.

Energia poparta doświadczeniem przerwała fatalne rządy koalicji i prezydenta z lat 2014 – 2018, przywracając miastu powagę i drogę szybkiego rozwoju, zapoczątkowaną przez nas i przez prezydenta Janusza Pęcherza w 2002 roku. Teraz dr Janusz Pęcherz w samorządzie reprezentuje doświadczenie naszej organizacji, a prezydent i jego wiceprezydenci to energia, tak potrzebna w wyciągnięciu Kalisza z marazmu ostatnich 4 lat.

Dziś Stowarzyszenie Samorządny Kalisz to duża, rozwijająca się grupa kaliszan, w różnym wieku, o różnych poglądach, ale połączona nadrzędnymi i wspólnymi celami:

- Rozwój Kalisza

- Budowa społeczeństwa obywatelskiego

- Wspieranie inicjatyw lokalnych

- Wsparcie eksperckie i doradcze samorządu

- Szybkie reagowanie na ludzkie potrzeby i działalność charytatywna

- Dbałość o transparentność i uczciwość samorządu i instytucji publicznych

- Krzewienie kultury i tradycji związanych z miastem

- Inicjowanie przedsięwzięć, które łączą kaliszan w budowie lepszego miasta

Idea Kalisza, którego mieszkańcy sami o sobie decydują, bez polityki krajowej i ideologicznych sporów powstała w 2000 roku. Samorządny Kalisz brał na siebie odpowiedzialność za miasto, zyskując ogromne poparcie kaliszan w wyborach samorządowych w 2002, 2006, 2010 i 2018 roku.

W latach 2002 – 2014 prezydentem Kalisza był dr Janusz Pęcherz, wiceprezes naszej organizacji, który w swoje trzy kadencje prezydenckie znacząco odmienił oblicze miasta i poprawił jakość życia jego mieszkańców. Od 2018 roku jego misję i misję całego stowarzyszenia kontynuuje prezydent Krystian Kinastowski.

Chcesz dołączyć do bezpartyjnego stowarzyszenia, które od 16 lat pracuje dla Kalisza i jego mieszkańców? Napisz: biuro@samorządnykalisz.pl

Władze Stowarzyszenia:

Prezes: Krystian Kinastowski

Prezes honorowy: Andrzej Rogowski

I Wiceprezes: Janusz Pęcherz